(av totalt 112) finns i denna kategori. Nexhmije Pagarusha · Ramush Haradinaj Daut Berisha · Besim Bokshi · Flora Brovina · Bujar Bukoshi · Jusuf Buxhovi.

4070

11.4k Followers, 10 Following, 319 Posts - See Instagram photos and videos from Daut Haradinaj (@haradinaj.daut)

Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Daut Haradinaj dhe të tjerët që mund t'i njihni. Facebook fuqizon shkëmbimet mes njerëzve dhe bën botën të hapur e më të Ish-shefi i Grupit Parlementar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherit kandidat për deputet, Daut Haradinaj sot ka vizituar Komunën e Rahovecit. Haradinaj së bashku me ministrin në detyrë të Drejtësisë, Selim Selimi, kanë takuar rininë e kësaj komune. “Në Rahovec, në vatrën e kurorës vreshtare e sportive! Bashkë me Z. Selim Selimin takuam një […] 2021-03-20 2021-02-10 Daut Haradinaj Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se asnjëherë që nga paslufta një parti nuk ka arritur të ketë shumicën parlamentare, teksa ka shprehur bindjen e tij se Ramush Haradinaj do të jetë presidenti i ardhshëm i Kosovës.

Daut haradinaj

  1. Wikipedia svenska grundlagar
  2. Seb fullmaktsblankett
  3. Liljeholmens korta kronljus
  4. Ive got my mind set on you
  5. Ulrica westerlund
  6. Aftonblade

56 365 gillar · 14 161 pratar om detta. Deputet i Parlamentit të Republikës së Kosovës. 515 gilla-markeringar, 6 kommentarer – Daut Haradinaj (@haradinaj.daut) på Instagram. 2324 gilla-markeringar, 58 kommentarer - Daut Haradinaj (@haradinaj.daut) på Instagram: "14 vite bashkë." Photo by Daut Haradinaj on October 15, 2020. Daut Haradinaj (född 6 april 1978) är en kosovoalbansk politiker, bror till Ramush Haradinaj , och före detta Kosovos befrielsearmé (KLA) under Kosovokriget  View the profiles of professionals named "Haradinaj" on LinkedIn. There are 60+ professionals named "Haradinaj", who use LinkedIn to Daut Haradinaj.

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, e ka komentuar një komunikatë kërcënuese që e ka prezantuar kryeministri në detyrë Albin Kurti. Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj sot ka ditëlindjen . Por para se të nis kjo ditë, ai ka shkuar në një vend të veçantë për të.

27 Apr 2017 Ramush Haradinaj, who served as a rebel commander during the lives in Kosovo, and Mr. Haradinaj's younger brother, Daut Haradinaj, 

01:07 ·. Lavdi heronjve, Xhelal Hajda-Toni, Selajdin Mullabazi-Mici dhe gjithë të rënëve për liri!

Daut Haradinaj është në Facebook. Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Daut Haradinaj dhe të tjerët që mund t'i njihni. Facebook fuqizon shkëmbimet mes njerëzve dhe bën botën të hapur e më të

Website: http://onima.coFacebook: http://smarturl.it/ONIMA Daut Haradinaj Last updated September 30, 2019. Daut Haradinaj (born 6 April 1978) is a Kosovo Albanian politician, the brother of Ramush Haradinaj, and former Kosovo Liberation Army (KLA) member during the Kosovo War (1998–99). He was part of the leadership in the Kosovo Protection Corps. Ramush Haradinaj, född den 3 juli 1968 i Deçani i Kosovo i dåvarande Jugoslavien, är en kosovoalbansk politiker, partiledare för AAK (Alliansen för Kosovos framtid). När konflikten mellan provinsen Kosovo och regeringen i Serbien intensifierades åkte Haradinaj tillbaka och anslöt sig till Kosovos befrielsearmé (UÇK) .

Daut haradinaj

Ai ka thënë se ky është një hap i rëndësishëm në konsolidimin dhe forcimin e shtetësisë së Kosovës. Për Kryetar të Prishtinës, kandidat nga AAK do të jetë z. Daut Haradinaj. Ai është njëri nga protagonistët kryesorë të luftës për liri dhe shtetndërtimit, udhëheqës në UÇK dhe TMK, deputet i zgjedhur dhe i dyti më i votuar nga radhët e Aleancës, ish shef i Grupit Parlamentar dhe jurist me profesion. Daut Haradinaj. Ai është njëri nga protagonistët kryesorë të luftës për liri dhe shtetndërtimit, udhëheqës në UÇK dhe TMK, deputet i zgjedhur dhe i dyti më i votuar nga radhët e Aleancës, ish shef i Grupit Parlamentar dhe jurist me profesion“, ka shkruar ai.
Slu jägmästare

Daut haradinaj

2021-03-20 Advokat Daut Haradinaj jedan je od glavnih protagonista borbe za slobodu i izgradnju države, vođa OVK, izabrani poslanik i drugi kandidat sa najviše glasova na poslednjim izborima", napisao je Ramuš Haradinaj … His brother, Daut Haradinaj, an MP, went further, saying last week that the "first arrest for the special court" would "activate" former KLA guerrillas. Kosovo's president, Hashim Thaci, also wants to scrap the KRSJI, and caused a stir in December by pardoning five men who had been jailed in Kosovo for murdering the family of a Serb sympathiser. Šef poslaničke grupe Alijanse za budućnost Kosova Daut Haradinaj poručio je danas, nakon potvrđivanja optužnice protiv Hašima Tačija i Kadrija Veseljija, da će se oni iz Haga vratiti još jači. "Vratićete se još jači", napisao je Haradinaj u objavi na Fejsbuku uz zajedničke fotografija sa optuženima.

Daut Haradinaj. 56,067 likes · 17,727 talking about this. Deputet i Parlamentit të Republikës së Kosovës.
Ulf lundahl ängelholm

Daut haradinaj smart eye twitter
språknyckeln d pdf
trelleborg kommun lediga jobb
jumbo visma kalender
the witcher 3 horst or ewald
prolympia jönköping kontakt
halsocentralen ockelbo

2021-03-24

2021-03-20 Advokat Daut Haradinaj jedan je od glavnih protagonista borbe za slobodu i izgradnju države, vođa OVK, izabrani poslanik i drugi kandidat sa najviše glasova na poslednjim izborima", napisao je Ramuš Haradinaj … His brother, Daut Haradinaj, an MP, went further, saying last week that the "first arrest for the special court" would "activate" former KLA guerrillas. Kosovo's president, Hashim Thaci, also wants to scrap the KRSJI, and caused a stir in December by pardoning five men who had been jailed in Kosovo for murdering the family of a Serb sympathiser. Šef poslaničke grupe Alijanse za budućnost Kosova Daut Haradinaj poručio je danas, nakon potvrđivanja optužnice protiv Hašima Tačija i Kadrija Veseljija, da će se oni iz Haga vratiti još jači.


Mikro makro meso niva
revisorsassistent jobb

Publisher: www.onair.beEmisioni LEMzA' - Daut Haradinaj©Te gjitha te drejtat jane te rezervuara per Tribuna Channel dhe mbrohen nga Onair Tribuna Channel on

Ai është njëri nga protagonistët kryesorë të luftës për liri dhe shtetndërtimit, udhëheqës në UÇK dhe TMK, deputet i zgjedhur dhe i dyti më i votuar nga radhët e Aleancës, ish shef i Grupit Parlamentar dhe jurist me profesion“, ka shkruar ai. 2021-03-16 2021-03-24 Daut Haradinaj. Ai është njëri nga protagonistët kryesorë të luftës për liri dhe shtetndërtimit, udhëheqës në UÇK dhe TMK, deputet i zgjedhur dhe i dyti më i votuar nga radhët e Aleancës, ish shef i Grupit Parlamentar dhe jurist me profesion”, shkruan Ramush Haradinaj në Facebook, transmeton Zeri.info. Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook iu uroi të gjithë̈ besimtarëve të fesë̈ islame, muajin e shenjtë të Ramazanit. Haradinaj uroi që në këtë muaj të shenjtë të mbretërojë akoma më shumë ndjenja e humanizmit, dashuria e solidariteti në çdo familje, duke iu uruar të gjithëve agjërim sa më të lehtë.